Białostoccy policjanci zatrzymali podejrzanego o zniszczenie bankomatu....
logo
czytaj E-gazety prasa online


Zniszczył bankomat - wpadł w komisariacie

2020-10-23

fot. KMP Białystok

Białostoccy policjanci ustalili podejrzanego o zniszcze­nie bankomatu. Mundurowi zatrzymali 28 latka, kiedy zgłosił się na policyjny dozór w jednym z białostockich komisariatów. Usłyszał zarzuty zniszczenia mienia i po­siadania narkotyków. Za pierwsze z przestępstw grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, z kolei za posiadanie narkotyków ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności..

Na początku października białostoccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu bankomatu na osiedlu Piaski w Białymstoku. Jak ustalili mundurowi sprawca uderzył w klawiaturę urządzenia powodując straty o wartości ponad 26 tysięcy złotych.

Wizerunek sprawcy zarejestrowała kamera zainstalowana w bankomacie. Między innymi to nagranie pomogło śled­czym w ustaleniu podejrzanego o to przestępstwo. Okazało się, że mężczyzna regularnie odwiedza policjan­tów w jednym z białostockich komisariatów. Spotkania te odbywają się w ramach dozoru, który został zastosowany wobec 28 latka w związku z posiadaniem narkotyków. W środę mężczyzna również zgłosił się w jednostce Policji i został od razu zatrzymany.

Podejrzany tłumaczył policjantom, że uderzył w klawiatu­rę pod wpływem emocji, po tym jak bankomat odmówił mu wpłaty pieniędzy. Policjanci w mieszkaniu białosto­czanina znaleźli także niewielką ilość amfetaminy i eks­tazy. 28-latek usłyszał już zarzuty.

Zgodnie z Kodeksem karnym za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiada­nie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Tekst i fotografie: KMP Białystok