Ponad setka badmintonistów przez trzy dni walczyć będzie o miano najlepszych w Polsce...
logo
czytaj E-gazety prasa online


2020-09-10

fot. pixabay.com

W najbliższy weekend w hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów w Badmintonie. Będą to dwa badmintonowe weekendy w stolicy Podlasia. Kilka dni później na tym samym obiekcie rozegrane zostaną 56. Indywidualne Mistrzostwa Polski z wieloma polskimi gwiazdami tej dyscypliny sportu.

Zanim jednak do walki o tytuły mistrzów Polski przystąpi polska badmintonowa elita, białostoczanie będą mogli zobaczyć w akcji młodzieżowców i juniorów. Podczas pierwszego weekendu, który rozpocznie się 11 września w zawodach wystąpi 123 zawodników reprezentujących kluby z całego kraju, a wśród nich brązowi medaliści Mistrzostw Europy Juniorów w Badmintonie (Paweł Śmiłowski, Robert Cybulski, Wiktoria Dąbczyńska, Aleksandra Goszczyńska, Magdalena Świerczyńska). Ponad setka badmintonistów przez trzy dni walczyć będzie o miano najlepszych w Polsce w kategorii młodzieżowców oraz juniorów.

Najlepszych badmintonistów będzie można zobaczyć w turnieju gier pojedynczych, podwójnych kobiet i mężczyzn oraz mieszanych. Zawodnicy walczyć będą systemem pucharowym, a całość rywalizacji będzie można obejrzeć na żywo online – mistrzostwa będą transmitowane z pięciu kortów na Youtubie Badminton Polska. Pula nagród wynosi 15 tys. zł.

– Zachęcam białostoczan do odwiedzenia mistrzostw Polski w badmintonie i kibicowania najlepszym zawodnikom. Sportowców będzie można wspierać z trybun, albo oglądać transmisje w internecie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Organizatorem mistrzostw Polski są Podlaski Okręgowy Związek Badmintona, Polski Związek Badmintona oraz Sportlen. Patronat honorowy nad mistrzostwami objął m.in. prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Głównymi partnerami wydarzenia są Miasto Białystok oraz Województwo Podlaskie.

Źródło: UM Białystok