Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie"
logo
czytaj E-gazety prasa online


Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

2020-06-01

Tylko w miniony weekend, na terenie powiatu białostockiego, policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie".

W sobotę po północy, na Alei Piłsudskiego, policjanci z "patrolówki" zauważyli hondę, której kierowca jechał od krawędzi do krawędzi jezdni. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej, okazało się, że 21-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie.
Nietrzeźwym rekordzistą minionej doby, okazał się 39-latek. Mężczyzna na terenie gminy Suraż, kierował renault mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie.
Kolejny z nich został zatrzymany do kontroli w niedzielę tuż przed 19. Funkcjonariusze z „drogówki”, na jednej z ulic Białegostoku, zauważyli kierującego jeepem, który jechał całą szerokością jezdni. Już po chwili okazało się, że 43-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna ma aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wszyscy kierowcy stracili prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Tekst i fotografia: KMP Białystok