Białostoccy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "Prędkość". ...
logo
czytaj E-gazety prasa online


Podsumowanie działań "prędkość

2020-08-17

Białostoccy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki łamania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w obszarze zabudowanym. Aż 176 kierowców jechało z nadmierną prędkością.

W piątek, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, przyłączyli się do ogólnopolskich działań "Prędkość". Policyjnym nadzorem objęte były w pierwszej kolejności drogi o największym zagrożeniu zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze kontrolowali również prędkość w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas działań, oprócz kontroli prędkości, policjanci zwracali szczególną uwagę na:

• Stan trzeźwości kierowców;
• stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci;
• stan techniczny pojazdów;
• przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie przeprowadzonych działań na terenie naszego powiatu, 43 policjantów skontrolowało 226 pojazdów. Mundurowi ujawnili w sumie 176 przekroczeń prędkości, z czego 3 nieodpowiedzialnych kierowców straciło prawo jazdy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrze­ganie przepisów ruchu drogowego. Ponadto, munduro­wi zapowiadają, że podobne działania będą kontynuo­wane w przyszłości.

Tekst i fotografia: KMP Białystok